TR | EN
BTSOBEBKA

 

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB)

 

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Uludağ İhracatçı Birlikleri bünyesinde 1986 yılında Bursa'da kurulmuştur. 2014 yılı sonu itibariyle UTİB'in yaklaşık 1.270 üyesi mevcuttur.

Bugün Birliğimiz Rusya, Almanya, Romanya, İran, Birleşik Krallık, İtalya, Polonya başta olmak üzere dünyanın tüm kıtalarında 180'den fazla ülke ve bölgeye ihracat gerçekleştirmekte olup, 2014 yılı sonunda 1 milyar 412 milyon $ toplam ihracat değerine ulaşmıştır. Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği son yıllarda pek çok kongre, çalıştay, Uluslararası Ar-ge Proje Pazarı, uluslararası fuarlara milli katılım, alım heyetleri, trend alanları, seminerler, eğitim vb. etkinlikler düzenlemektedir. Ayrıca proje ve faaliyetleri ile sektöre ve diğer öncü sektörlere örnek olma başarısını göstermiştir.

Tekstil sektörü ülkemizin geleneksel sanayi kollarından olup sanayi ve ihracatta başarı öyküsünün mihenk taşlarından birisidir. Türkiye tekstil ve hazır giyim sektörü bir bütün olarak bugün en fazla dış ticaret fazlası veren birinci sektördür. Buna ek olarak oluşturduğu istihdam ile işsizliğin azalmasına ve toplumun refahına çok ciddi düzeyde katkıları mevcuttur. Türk Tekstil Sektörü, ürün kalitesi, moda ve trendleri belirleme gücüne sahip tasarımları ve yüksek teknolojisi itibarıyla dünyada çok özel bir yere sahiptir. GSYH içindeki payı ve yerli girdi kullanımı gibi parametrelerde ülkemizde ilk sırada olan sektör küresel pazarlarda da var oluşumuzun temelini oluşturmaktadır.

 

 

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu 

Company

Name Surname Title
Polyteks Teks. San. Araş. ve Eğitim A.Ş.​

  Pınar Taşdelen Engin     

 Başkan
Burkay Teks. San. ve Tic. A.Ş.​

  İbrahim Burkay

 Başkan Yardımcısı
Güleser Teks. San. ve Tic. A.Ş.​

  Ufuk Oçak

 Başkan Yardımcısı
Elvin Teks. San. ve Tic. A.Ş.​

  Osman Nuri Canik

 Muhasip Üye
İlay Dış Ticaret A.Ş.​

  Ali Ay

 Üye
Dina Vanelli Teks. San. ve Tic. A.Ş.​

  Aslı Türkün Karaçor

 Üye
Berteks Teks. San. ve Tic. A.Ş.​

  Burcu Erdebil

 Üye
İpeker Teks. Tic. ve  San. A.Ş.​

  Gaffar İhsan İpeker

 Üye
 ETS Ezgi Teks. San. ve Tic. Ltd. Şti.​

  Rahim Ezgi

 Üye
E.N.A. Tekstil Tic. ve San. A.Ş.​

  Yılmaz Acar

 Üye
Hanipeks Teks. İth. İhr. San. ve Tic Ltd. Şti.

  Yusuf Ateş

 Üye